VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Star Stayer - laukkakilpailut 8.12.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet ryhmälle 4 (tersk, turkmeeni, berberi, ahaltek) ja englantilaisille täysiverisille. Lähdöt ovat painottuneet pidempiin matkoihin ja sen kunniaksi myös voittosummat ovat suurimmat sallitut.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa maiden- ja allowance-lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Jos mahdollista, lähtöjä yhdistellään.
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille
  • Grade-lähdöissä voittaneet eivät saa osallistua maiden- tai allowance-tasolle

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 8.12.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 7.12.08 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka maiden 3-8v tammat 30000-18000-12000-6000-3000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3000m hiekka maiden 3-8v oriit 30000-18000-12000-6000-3000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3250m hiekka allowance 3-8v tammat 50000-30000-20000-10000-5000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3250m hiekka allowance 3-8v oriit 50000-30000-20000-10000-5000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3750m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000
    8 ryhmä 1 (xx) 2400m hiekka maiden 2-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    9 ryhmä 1 (xx) 2600m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    10 ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    11 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    12 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v berb-t Hopeless Dream - om.Trickery 30000v€
    2. 5v at-t El Kalinak - om. St Empyrean 18000v€
    3. 3v at-t Gin Palatine - om. Gin Ahaltek 12000v€
    4. 5v at-t Mimoza - om. Il'ya Ahaltek 6000v€
    5. 3v at-t Jennet Saliha - om. Il'ya Ahaltek 3000v€

    Lähtö 2: ryhmä 4, 3000m hiekka, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 5v at-o Lukazdah II - om. Chinoz 30000v€
    2. 3v at-o Nobless Chico - om. Il'ya Ahaltek 18000v€
    3. 4v at-o Stormsky's Rurik - om. ASH 12000v€
    4. 4v at-o Topaz - om. St Empyrean 6000v€

    Lähtö 3: ryhmä 4, 3250m hiekka, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 6v berb-t Autumn Aphrodite - om. Trickery 50000v€
    2. 4v at-t Opera Saragossa HR - om. Chinoz 30000v€
    3. 3v berb-t Fearless Cloven - om. Trickery 20000v€
    4. 4v at-t Roxzanne - om. St Empyrean 10000v€
    5. 4v at-t Nadalaine - om. St Empyrean 5000v€
    6. v berb-t Tetouan - om. Trickery

    Lähtö 4: ryhmä 4, 3250m hiekka, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3v at-o Gemmeus - om. Elina R. 50000v€
    2. 6v berb-o London Royale - om. Trickery 30000v€
    3. 5v at-o Fogår's Representative - om. Il'ya Ahaltek 20000v€
    4. 4v at-o Gin Oleg - om. Il'ya Ahaltek 10000v€
    5. 6v berb-o Khalil al Okacha - om. Trickery 5000v€
    6. 3v at-o Jealousy 77 - om. Il'ya Ahaltek
    7. 4v at-o Gin Polemik - om. Gin Ahaltek
    8. 5v at-o Gargantua - om. St Empyrean

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3500m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v tersk-o KTN Zephaniah - om. Ionic 100000v€
    2. 4v at-t Gin Kirabo - om. Gin Ahaltek 60000v€
    3. 4v at-t Gerritje - om. St Empyrean 40000v€
    4. 3v at-t Hrista BHE - om. Knoxdale Farm 20000v€
    5. 7v berb-t Göz Alici Olma - om.Trickery 10000v€
    6. 5v at-o Kemal - om. Il'ya Ahaltek
    7. 3v at-o Kornél IY - om. Il'ya Ahaltek
    8. 4v berb-o Wicked Humour- om.Trickery
    9. 5v at-t Gin Pola - om. Gin Ahaltek
    10. 6v berb-t Eski Moda - om.Trickery
    11. 4v at-o Giovanni BHE - om. Il'ya Ahaltek
    12. 7v at-o Yamato BRA - om. Knoxdale Farm
    13. 4v at-o Adelaar - om. St Empyrean

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3750m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Q' Robur - om. Il'ya Ahaltek 150000v€
    2. 4v at-o Gin Adonis - om. Il'ya Ahaltek 90000v€
    3. 5v at-o Daimir - om. St Empyrean 60000v€
    4. 7v berb-t Fajdira al Azzina - om.Trickery 30000v€
    5. 6v berb-o Yagmur Oglan - om.Trickery 15000v€
    6. 5v at-t Gin Pavlina - om. Gin Ahaltek
    7. 5v at-t Eibhlin - om. Il'ya Ahaltek

    Lähtö 7: ryhmä 4, 4000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v at-t Everild BHE - om. Knoxdale Farm 300000v€
    2. 8v at-t Gumerdir Hematite AET - om. St Empyrean 180000v€
    3. 5v berb-o Asili Durmak 'Tok - om.Trickery 120000v€
    4. 6v at-o Gin Akim - om. Gin Ahaltek 60000v€
    5. 5v at-o Lethal Bravery - om. Il'ya Ahaltek 30000v€
    6. 5v berb-o ROJJ Ralyn Rivka- om.Trickery
    7. 4v at-o Kiefer Jr. - om. Knoxdale Farm
    8. 4v at-o Q' Kafir - om. Il'ya Ahaltek
    9. 5v at-o Aktau - om. St Empyrean
    10. 4v at-t Gin Paola - om. Il'ya Ahaltek
    11. 5v berb-o ROJJ Ajrnal- om.Trickery
    12. 5v at-t Arija - om. St Empyrean

    Lähtö 8: ryhmä 1, 2400m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-o Carnival Hazahh xx - om. Hellway Stud 30000v€
    2. 2v xx-o Notrustinmoonlight - om. LS 18000v€

    Lähtö 9: ryhmä 1, 2600m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    1. 3v xx-o Concentrate CT - om. Ciabacka

    Lähtö 10: ryhmä 1, 2800m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v xx-t Mississippi CTB - om. Sasnak 100000v€
    2. 3v xx-o SG Fleeting Moment - om. ASH 60000v€
    3. 4v xx-o KR Passionately Mine - om. ASH 40000v€

    Lähtö 11: ryhmä 1, 3000m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v xx-o SJ Limpid Wings - om. LS 150000v€
    2. 3v xx-t Good For You CT - om. Ciabacka 90000v€
    3. 5v xx-t Never Better ESC - om. ASH 60000v€
    4. 6v xx-t Jimmie Jane xx - om. Hellway Stud 30000v€
    5. 3v xx-t Carnival Silvery xx - om. Hellway Stud 15000v€
    6. 3v xx-o Master of Honor CT - om. Ciabacka
    7. 4v xx-t Sasnak Rolsy - om. Sasnak
    8. 3v xx-t Silver Spirit SKY - om. ASH
    9. 5v xx-t Accassia - om. Sasnak

    Lähtö 12: ryhmä 1, 3000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Sasnak Cashcarina - om. Sasnak 300000v€
    2. 5v xx-o KR Widow Maker - om. ASH 180000v€
    3. 3v xx-t Madeeha Lux - om. LS 120000v€
    4. 3v xx-o Sakhr Lux - om. LS 60000v€
    5. 4v xx-t Agave's Semblenced - om. ASH 30000v€

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-11-12
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.