VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Maiden Day - laukkakilpailut 10.12.2008 - tulokset

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet kaikille ryhmille.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa maiden- ja allowance-lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Jos mahdollista, lähtöjä yhdistellään.
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille
  • Grade-lähdöissä voittaneet eivät saa osallistua maiden- tai allowance-tasolle

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 10.12.08
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 9.12.08 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen
  • pox - pintabian
  • aa - ara-appaloosa
  • ph - paint
  • qox - quarab
  • ish - Irish Sport Horse
  • app - appaloosa

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 TB sprinter ryhmä 1 (xx) 1200m hiekka maiden 2-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    2 TB semistayer ryhmä 1 (xx) 1800m hiekka maiden 2-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    3 TB stayer ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka maiden 3-8v mol 20000-12000-8000-4000-2000
    4 Arab sprinter ryhmä 2 (ox, pox, aa) 1400m hiekka maiden 3-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    5 Arab stayer ryhmä 2 (ox, pox, aa) 2000m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    6 Anglo sprinter ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 1609m hiekka maiden 3-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    7 Anglo stayer ryhmä 3 (x, rbsh, ish) 2400m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    8 Russian colts ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka maiden 3-8v oriit 30000-18000-12000-6000-3000
    9 Russian fillies ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka maiden 3-8v tammat 30000-18000-12000-6000-3000
    10 USA 250 ryhmä 5 (qh, ph, qox, app) 250m hiekka maiden 3-8v mol 10000-6000-4000-2000-1000
    11 USA 750 ryhmä 5 (qh, ph, qox, app) 750m hiekka maiden 3-8v mol 15000-9000-6000-3000-1500
    12 Bonus ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 2500m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000

    Osallistujat

    Lähtö 1, TB sprinter: ryhmä 1, 1200m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-t TND Tiffany - om. TND 10000v€
    2. 2v xx-o Really Insane - om. Espen Racehorses 6000v€
    3. 3v xx-t White Lady - om. Elegant Black 4000v€
    4. 2v xx-o Carnival Hazahh xx - om. Hellway Stud 2000v€
    5. 3v xx-t Cristal Rosé - om. Elegant Black 1000v€
    6. 3v xx-t Vila Santa Syrah - om. Elegant Black

    Lähtö 2, TB semistayer: ryhmä 1, 1800m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 2v xx-t Sasnak Oprah - om. Ionic 10000v€
    2. 3v xx-o Lookatme - om. Espen Racehorses 6000v€
    3. 3v xx-o Bobbie Yussel - om. La'tashah 4000v€
    4. 3v xx-t Sasnak Pepsin - om. Noora K. 2000v€

    Lähtö 3, TB stayer: ryhmä 1, 2800m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Helena - om. KRH 20000v€
    2. 3v xx-o Fit Ogrekiller - om. Espen Racehorses 12000v€
    3. 3v xx-o One Down ESC xx - om. Noora K. 8000v€

    Lähtö 4, Arab sprinter: ryhmä 2, 1400m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v ox-o Al Tufayl ox - om. Shadiya Arabians 10000v€
    2. 5v ox-t Letter´s Most Wonderfull ox - om. Break 6000v€
    3. 3v ox-t Taktik Anubhis - om. Ionic 4000v€
    4. 8v ox-o Spirit of Desert ox - om. Break 2000v€
    5. 4v ox-t Summertime ox - om. St Empyrean 1000v€
    6. 5v ox-o Asil ox - om. St Empyrean
    7. 5v ox-t Letter's Midnight Dancer CIF ox - om. Creimeide
    8. 5v ox-t Breakway's Farewell ox - om. Chinoz
    9. 5v ox-t RIFA's Piece of Desert ox - om. Break
    10. 4v ox-t Nurya ox - om. St Empyrean

    Lähtö 5, Arab stayer: ryhmä 2, 2000m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v ox-o Mysticy Shêrdil CIF ox - om. Chinoz 15000v€
    2. 4v ox-t Nasyp ox - om. St Empyrean 9000v€
    3. 6v ox-o Have To Be Heroe ox - om. Creimeide 6000v€
    4. 4v ox-t E-K-A Tiny and Pepper - om. SEA 3000v€
    5. 4v ox-o Czardas ox - om. St Empyrean 1500v€
    6. 6v ox-o Letter's Mysticy Heroe ox - om. Creimeide
    7. 3v ox-o Piekna Psychos - om. Ionic
    8. 4v ox-o Shetan ox - om. St Empyrean
    9. 4v ox-o First Noble Cavalier - om. SEA
    10. 3v ox-t First Funny Cat - om. SEA
    11. 3v ox-t Piekna Sayyida - om. Ionic

    Lähtö 6, Anglo sprinter: ryhmä 3, 1609m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    Lähtö 7, Anglo stayer: ryhmä 3, 2400m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 4v ish-o Lorcan Ion - om. SEA 15000v€
    2. 4v rbsh-o I Am The Exemplary - om. SEA 9000v€

    Lähtö 8, Russian colts: ryhmä 4, 2500m hiekka, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Topaz - om. St Empyrean 30000v€
    2. 3v tersk-o Jedro Pjotr - om. SEA 18000v€

    Lähtö 9, Russian fillies: ryhmä 4, 2500m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v at-t Gin Palatine - om. Gin Ahaltek 30000v€
    2. 5v at-t El Kalinak - om. St Empyrean 18000v€
    3. 3v at-t Serebro Sara - om. Nuuhkun Talli 12000v€

    Lähtö 10, USA 250: ryhmä 5, 250m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v qh-o Docs Smokey Brave - om. St Empyrean 10000v€
    2. 5v qh-o SJ Exalted Lath - om. LS 6000v€
    3. 3v qh-t My Lovemaker - om. St Empyrean 4000v€
    4. 3v qh-t Acacia - om. KRH 2000v€
    5. 3v qh-o Smooth Bueno Jack - om. St Empyrean 1000v€
    6. 3v qh-o Sylvester - om. KRH

    Lähtö 11, USA 750: ryhmä 5, 750m hiekka, maiden, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v qh-o Creepyhallow - om. LS 15000v€
    2. 3v qh-o Rumba - om. LS 9000v€
    3. 3v qh-t Lady 'n Black - om. St Empyrean 6000v€
    4. 3v qh-o Little Mix Jimmy - om. St Empyrean 3000v€
    5. 3v qh-t Golds Fancy Cindy - om. St Empyrean 1500v€

    Lähtö 12, Bonus: ryhmä 4, 2500m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit

    1. 4v at-t Nadalaine - om. St Empyrean 50000v€
    2. 4v at-t Roxzanne - om. St Empyrean 30000v€
    3. 5v at-o Gargantua - om. St Empyrean 20000v€

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-11-12
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.