VIRTUAALISIITTOLA GIN AHALTEK

Kilpailut

Star Stayer - laukkakilpailut 19.1.2009 TULOKSET

Tervetuloa Gin Ahaltekin järjestämiin LJ:n alaisiin laukkakilpailuihin. Kilpailu juostaan GA:n hiekkapohjaisella laukkaradalla. Kilpailut ovat avoimet ryhmälle 4 (tersk, turkmeeni, berberi, ahaltek) ja englantilaisille täysiverisille. Lähdöt ovat painottuneet pidempiin matkoihin ja sen kunniaksi myös voittosummat ovat suurimmat sallitut.

Säännöt

  • Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön
  • Yksi omistaja voi tuoda max. 3 hevosta per lähtö
  • Yhteen lähtöön otetaan 15 ratsukkoa, tarvittaessa maiden- ja allowance-lähtöjä voidaan jakaa
  • Lähtö perutaan, jos siihen osallistuu vain yksi hevonen. Jos tarpeellista ja mahdollista, lähtöjä yhdistellään.
  • Englantilaisten täysiveristen ikäraja 2-8-vuotta
  • Muiden roturyhmien hevosten ikäraja 3-8 vuotta
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Oreille avoimet lähdöt ovat avoimet myös ruunille
  • Grade-lähdöissä voittaneet eivät saa osallistua maiden- tai allowance-tasolle

    Osallistuminen

  • Osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen vtionic@gmail.com
  • Otsikoksi LJ 19.1.09
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä 18.1.09 klo 21 mennessä
  • Osallistuminen tapahtuu muodossa lähtö nro (rivinvaihto) ikä rotu-sukupuoli nimi - om. omistaja
  • Esimerkki:
    Lähtö 1
    3v at-t Gin Elegia - om. Gin Ahaltek
    4v turk-t Mehmedia - om. Ionic

    Sanastoa

  • Maiden - lähtö on avoin hevosille, jotka eivät ole voittaneet koskaan aiemmin
  • Allowance - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet maiden-lähdön
  • Grade 3 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet allowance-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 2 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 3-lähdön tai suvun perusteella
  • Grade 1 - avoin hevosille, jotka ovat voittaneet grade 2-lähdön tai suvun perusteella
  • SKP - sukupuolet
  • at - ahaltek
  • turk - turkmeeni
  • berb - berberihevonen

    Lähdöt

    NRO RODUT MATKA & RATA TASO IKÄ SKP PALKINNOT
    1 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3200m hiekka maiden 3-8v tammat 30000-18000-12000-6000-3000
    2 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3200m hiekka maiden 3-8v oriit 30000-18000-12000-6000-3000
    3 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka allowance 3-8v tammat 50000-30000-20000-10000-5000
    4 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3500m hiekka allowance 3-8v oriit 50000-30000-20000-10000-5000
    5 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3700m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    6 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 3700m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    7 ryhmä 4 (at, turk, berb, tersk) 4000m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000
    8 ryhmä 1 (xx) 2500m hiekka maiden 2-8v mol 30000-18000-12000-6000-3000
    9 ryhmä 1 (xx) 2800m hiekka allowance 3-8v mol 50000-30000-20000-10000-5000
    10 ryhmä 1 (xx) 3000m hiekka grade 3 3-8v mol 100000-60000-40000-20000-10000
    11 ryhmä 1 (xx) 3200m hiekka grade 2 3-8v mol 150000-90000-60000-30000-15000
    12 ryhmä 1 (xx) 3400m hiekka grade 1 3-8v mol 300000-180000-120000-60000-30000

    Osallistujat

    Lähtö 1: ryhmä 4, 3200m hiekka, maiden, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v turk-t Capri Galiha - om. Ireth 30.000v€
    2. 4v at-t Jennet Saliha - om. Il'ya Ahaltek 18.000v€
    3. 4v berb-t Shia Ginez - om. Shia Stables 12.000v€
    4. 3v at-t Evo Fialka - om. Il'ya Ahaltek 6.000v€
    5. 3v berb-t Azur Pluma - om.Trickery 3.000v€
    6. 3v at-t Catjanaz - om. Ireth
    7. 3v at-t Evo Milyj - om. Il'ya Ahaltek
    8. 3v berb-t Alenna - om. Shia Stables
    9. 5v berb-t Hialeah Cipher - om.Trickery

    Lähtö 2: ryhmä 4, 3200m hiekka, maiden, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 3v at-o Radoslav BRA - om. Il'ya Ahaltek 30.000v€
    2. 3v berb-o Shia Lexus - om. Ireth 18.000v€
    3. 3v berb-o Grugger - om. Shia Stables 12.000v€
    4. 3v tersk-o Urbain Ion - om. Ionic 6.000v€
    5. 3v at-o Grashiar Vildja - om. Ireth 3.000v€
    6. 3v tersk-o Sefela - om. keww.
    7. 3v turk-o Garaibaldi - om. Ireth

    Lähtö 3: ryhmä 4, 3500m hiekka, allowance, 3-8v tammat TULOKSET

    1. 3v berb-t Miriam - om. Shia Stables 50.000v€
    2. 4v berb-t Hopeless Dream - om.Trickery 30.000v€
    3. 3v berb-t Shia Dinez - om. Ireth 20.000v€
    4. 4v at-t Irden Gum TM - om. Shanway 10.000v€
    5. 4v at-t Serebro Sara - om. Nuuhkun Talli 5.000v€

    Lähtö 4: ryhmä 4, 3500m hiekka, allowance, 3-8v oriit TULOKSET

    1. 4v at-o Nobless Chico - om. Il'ya Ahaltek 50.000v€
    2. 3v turk-o Halimel Turken - om. Shia Stables 30.000v€

    Lähtö 5: ryhmä 4, 3700m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v berb-t Yaygaraci 'GRA - om.Trickery 100.000v€
    2. 4v at-o Gemmeus - om. Elina R. 60.000v€
    3. 7v at-o Belyj Feniks - om. Latu 40.000v€
    4. 4v berb-t Fearless Cloven - om.Trickery 20.000v€
    5. 5v at-o Giovanni BHE - om. Il'ya Ahaltek 10.000v€
    6. 5v at-o Gin Oleg - om. Il'ya Ahaltek
    7. 6v at-o Fogår's Representative - om. Il'ya Ahaltek
    8. 5v berb-o Wicked Humour- om.Trickery
    9. 4v at-t Gin Palatine - om. Gin Ahaltek

    Lähtö 6: ryhmä 4, 3800m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 7v berb-t Eski Moda - om.Trickery 150.000v€
    2. 5v berb-t Tetouan - om.Trickery 90.000v€
    3. 5v at-t Gin Gaelle - om. Il'ya Ahaltek 60.000v€
    4. 5v at-t Opera Saragossa HR - om. Chinoz 30.000v€
    5. 7v berb-o London Royale - om.Trickery 15.000v€

    Lähtö 7: ryhmä 4, 4000m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 6v at-t Malka - om. Il'ya Ahaltek 300.000v€
    2. 6v berb-o Hein Oumassal- om.Trickery 180.000v€
    3. 5v tersk-o KTN Zephaniah - om. Ionic 120.000v€
    4. 6v at-t Eibhlin - om. Il'ya Ahaltek 60.000v€
    5. 6v berb-o ROJJ Ralyn Rivka- om.Trickery 30.000v€
    6. 5v at-o Gin Polemik - om. Gin Ahaltek
    7. 5v at-o Lukazdah II - om. Chinoz
    8. 6v at-o Kemal - om. Il'ya Ahaltek
    9. 6v berb-o Asili Durmak 'Tok - om.Trickery

    Lähtö 8: ryhmä 1, 2500m hiekka, maiden, 2-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Miami My My GA - om. Pink 30.000v€
    2. 2v xx-o Mister Moneymaker RVC - om. flanelli 18.000v€
    3. 2v xx-o Mustang V8 of Vivar - om. ASH 12.000v€
    4. 2v xx-t TND Bright Lights - om. TND 6.000v€
    5. 3v xx-t Your Nightmare - om. Ireth 3.000v€
    6. 2v xx-o TND Rooftop Dancer - om. TND
    7. 3v xx-r Symbol of Eternity - om. Ireth
    8. 2v xx-t Echoguard Lux - om. LS
    9. 3v xx-r Cool Enjoy or Bad Attitude - om. Ireth
    10. 5v xx-o Mana RVC xx - om. Kuuntähti
    11. 3v xx-r Ten Good Reasons GA - om. Pink
    12. 2v xx-t Jazzence Lux - om. LS

    Lähtö 9: ryhmä 1, 2800m hiekka, allowance, 3-8v tammat+oriit PERUTTU

    1. 3v xx-o Son of Live Wire - om. Sasnak

    Lähtö 10: ryhmä 1, 3000m hiekka, G3, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t Wild Sense - om. LS 100.000v€
    2. 3v xx-t TND Tiffany - om. TND 60.000v€
    3. 4v xx-t Lucky Number Seven - om. Sasnak 40.000v€
    4. 3v xx-o Agave's Plaything - om. Sasnak 20.000v€
    5. 6v xx-t Examina SNAK - om. Sasnak 10.000v€
    6. 3v xx-o TND Get Ready - om. TND
    7. 4v xx-t Madeeha Lux - om. LS

    Lähtö 11: ryhmä 1, 3200m hiekka, G2, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 3v xx-t SG Power of One - om. ASH 150.000v€
    2. 3v xx-t Sasnak Roma Tiger - om. Sasnak 90.000v€
    3. 4v xx-o Agave's Wiseman - om. ASH 60.000v€
    4. 3v xx-o Sasnak Flagstep - om. Sasnak 30.000v€
    5. 7v xx-t Jimmie Jane xx - om. Hellway Stud 15.000v€
    6. 3v xx-t Carnival Silvery xx - om. Hellway Stud

    Lähtö 12: ryhmä 1, 3400m hiekka, G1, 3-8v tammat+oriit TULOKSET

    1. 5v xx-o Agave's Cascasio - om. ASH 300.000v€
    2. 8v xx-r SJ Limpid Wings - om. LS 180.000v€
    3. 3v xx-o Gervase York xx - om. Hellway Stud 120.000v€
    4. 3v xx-o RMS' Just Be Proud - om. Sasnak 60.000v€
    5. 6v xx-o KR Ready for the Battle - om. ASH 30.000v€
    6. 3v xx-o TND Goddamnit - om. TND

  • © Sirpa 2005, vtionic@gmail.com
    Tiedosto luotu 2008-12-01
    Muokattu viimeksi 2020-09-27
    Gin Ahaltek on täysin virtuaalinen talli ja kaikki sivuilta löytyvä on mielikuvituksen tuotetta
    This stable is a SIM-game, nothing described on this site should be taken as a real-life information.