Takaisin rotusivulle   

Terskinhevoset

Yleistä

Hevoset

Oriit

Nimi Syntymäaika Väri Laji Vanhemmat Isä- ja emälinjat Suku
Aleksej Ionnyj 21.12.19 - koulu Yusupov Ion – Anastasija Ion Prodin – Zlatovlaska GA 3+
Amnon Ion 04.08.15 kimo kenttä Gideon Ion – Aronda Ion Radeji – Artemisha GA 5
Archimedes Ion 08.03.13 kimo este Aristarkh Giw – Olha GA Aza Akim – Onega GA 2
Aristofanes Ion 16.03.13 - este Aristarkh Giw – Poema GA Aza Akim – Lirika GA 2
Artjom Ion 11.05.10 kimo este Agenor Ion – Chanel Ion Homeros GA – Chessamin 3-4
Azot Ion 05.03.10 - laukka Agim Ion – Annalena Ion Ateismus II – Alexandra 5
Bambuk Ion 21.02.14 - este Bartlomiej Ion – Agnija Ion Blatnik – Onega GA 5
Barhat Ion 07.03.10 - este Bahadur Ion – Argosia Ion Blatnik – Artemisha GA 3-4
Daedalus Ion 07.12.10 kimo koulu Damokles Ion – Edina Ion Dohar II – Zlatovlaska GA 3
Dagon Ion 28.12.10 rautias koulu Damokles Ion – La Nina Ion Dohar II – La Nana 3
Danail Ion 24.12.10 ruunikko koulu Damyan Ion – Doramin Ion Dohar II – Dorogoj GA 3
Daniil Ion 27.08.10 kimo koulu Damur Ion – Maryla Ion Tšernyj – Molodaja GA 4
Democritos Ion 10.02.17 - koulu Demeter Ion – Dorcas Ion Dohar II – Dorogoj GA 3+
Dobryj Ion 25.03.13 - kenttä Dobroslav Ion – Madlenka Ion Dopiza – Molodaja GA 5
Ekspromtom Ionnyj 07.11.16 - este Extempore Ion – Tethys Ion Lithograf GA – Feltetel GA 3
Eretik Ionnyj 05.04.16 - koulu Edinorog GA – Livniya GA Edinorog GA – Livniya GA 1
Fajans Ion 25.06.15 - kenttä Fejerverk Ion – Iwanna Ion Radeji – Izocara 5
Feodalizm Ion 28.02.17 - este Fashism Ion – Raketa Ion Fanatik GA – Elitza GA 5
Ferapont Ion 14.04.13 ruunikko kenttä Feofan Ion – Elaneh Ion Fanatik GA – Elitza GA 3
Galenos Ion 25.06.10 - este Gabriel Ion – Irinja GA Sokol – Artemisha GA 4
Galop Ion 27.12.13 kimo este Andrej Ion – Geneva Ion Egzoticus GA – Granita III 4
Globus Ion 23.02.13 - koulu Atlas Ion – Iwona Ion Ateismus II – Izocara 4
Gorodets Ion 29.07.15 - kenttä Tseljabinsk Ion – Gajda Ion Tšernyj – Cereloza 5
Grisha Ionnyj 24.12.19 - kenttä Grigori Ion – Annalee Ion Gorenje – Alexandra 5
Iasaslav Ion 08.06.13 - este Prival Ion – Olha GA Priorit GA – Onega GA 2
Ikraliy Ion 21.03.14 - este Bartlomiej Ion – Ursa Ion Blatnik – Snjezana 4
Instinkt Ionnyj 05.05.16 - koulu Indrik Zver GA – Livniya GA Indrik Zver GA – Livniya GA 1
Kimberlit Ion 11.01.14 - koulu Aristarkh Giw – Kimra GA Aza Akim – Livniya GA 2
Kostjor Ionnyj 11.03.16 - koulu Kostja Ion – Goranka Ion Prodin – Golubika GA 3+
Lebed Ion 23.09.10 - este Largo Ion – Eurydice Ion Lithograf GA – Elitza GA 2
Lejtenant Ion 11.08.10 kimo koulu Kapitany GA – Igone Ion Iskra GA – Izocara 4
Magnit Ionnyj 11.04.16 - koulu Malkhaz GA – Goranka Ion Indrik Zver GA – Golubika GA 3
Matarys Ion 17.07.15 - kenttä Ruletka Ion – Myrcella Ion Iskra GA – Militza 4
Metshislav Ionnyj 18.02.17 - koulu Dinesh Ion – Mylene Ion Dohar II – Militza 4
Miroslav Ion 20.12.10 - koulu Miron Ion – Damijana Ion Iskra GA – Zlatovlaska GA 3
Misha Ion 18.02.13 kimo koulu Miervaldis Ion – Igone Ion Iskra GA – Izocara 4
Moisevitsh Ion 23.05.14 - koulu Moisey Ion – Derya Ion Edkij GA – Golubika GA 3+
Narodnik Ionnyj 23.12.16 - koulu Dzhambakurian GA – Narodnika GA Dzhambakurian GA – Narodnika GA 1
Nefrit Ionnyj 30.01.17 - koulu Edinorog GA – Nomenklatura GA Edinorog GA – Nomenklatura GA 1
Oblako Ion 08.06.14 - este Oleg Ion – Avila Ion Fanatik GA – Avarija GA 2
Onegin Ionnyj 11.01.20 - koulu Osip Ion – Celinna Ion Edkij GA – Cerinek 4
Opasnost Ionnyj 27.01.17 - koulu Orbelian GA – Svanidza GA Dzhambakurian GA – Narodnika GA 2
Orel Ion 12.03.13 ruunikko este Crius Ion – Olivka GA Egzoticus GA – Onega GA 3
Orestes Ion 12.04.13 - este Hermogenes Ion – Olivka GA Homeros GA – Onega GA 3
Pistolet Ion 16.06.13 - este Snajper Ion – Poema GA Smytshok GA – Lirika GA 2
Pjotr Ion 21.10.10 kimo este Pyrrhus Ion – Galitsa Ion Primszam GA – Granita III 3+
Predsedatel Ion 16.10.15 rautias este Predprinimatel GA – Uliana Ion Fanatik GA – Artemisha GA 4
Prefekt Ion 14.02.13 - kenttä Predanie Ion – Elaneh Ion Provodnik GA – Elitza GA 3
Premislav Ion 06.05.13 musta koulu Perun Ion – Myra Ion Provodnik GA – Militza 3
Pritok Ion 05.06.15 - este Prigozhy Ion – Agressija Ion Priorit GA – Avarija GA 2
Prjanost Ion 21.04.14 - kenttä Prazdnik Ion – Ursa Ion Kazmierz – Snjezana 4
Prometij Ionnyj 27.11.19 - este Prostor Ion – Arisha Ion Primszam GA – Granita III 4+
Prostoj Ion 06.04.13 musta koulu Protivnik Ion – Myra Ion Provodnik GA – Militza 3
Radovan Ion 15.10.10 kimo este Razvedtshik GA – Lirika GA Razvedtshik GA – Lirika GA 1
Radzimierz Ion 28.12.13 - este Andrej Ion – Radmila Ion Egzoticus GA – Cereloza 4
Rovesnik Ion 19.07.15 - kenttä Ruletka Ion – Sbislava Ion Iskra GA – Onega GA 4
Saljut Ion 14.11.10 ruunivoikko este Dobromil Ion – Shipovnik GA Dopiza – Onega GA 5
Sanovnik Ionnyj 12.03.17 - koulu Sulkhan GA – Nadym GA Sulkhan GA – Nadym GA 1
Sevastopol Ion 25.05.14 - kenttä Semyon Ion – Ursula Ion Sokol – Snjezana 4
Skvorets Ion 02.10.10 kimo este Skripatsh GA – Hecate Ion Smytshok GA – Feltetel GA 2
Smorzando Ion 12.05.14 - este Largo Ion – Strekoza Ion Lithograf GA – Ustinja GA 2
Solnetsnyj Ion 19.03.14 - kenttä Franjo Ion – Solntse Ion Francišak – Artemisha GA 5
Solovets Ionnyj 06.12.19 - kenttä Solovej Ion – Cartier Ion Uranium 84 – Chessamin 5
Spiridon Ion 23.03.13 rautias koulu Sachair Ion – Iwona Ion Slathan – Izocara 4
Starye Atagi Ion 16.05.13 - kenttä Orbelian GA – Poema GA Dzhambakurian GA – Lirika GA 2
Sumerki Ionnyj 23.02.17 - koulu Sulkhan GA – Narodnika GA Sulkhan GA – Narodnika GA 1
Svidetel Ion 11.05.13 kimo este Svinets Ion – Olivka GA Lithograf GA – Onega GA 3
Svjatopolk Ion 27.09.10 kimo koulu Svjatoslav Ion – Maryla Ion Radeji – Molodaja GA 4
Tihomir Ion 27.10.10 kimo koulu Tiberias Ion – Maryla Ion Radeji – Molodaja GA 4
Tsitrin Ion 10.05.13 rautias kenttä Fatalist GA – Agata Ion Fanatik GA – Agrafena 4
Uladzimir Ion 25.04.14 - kenttä Sachair Ion – Ursula Ion Slathan – Snjezana 4
Urias Ion 12.08.10 ruunikko laukka Ursus Ion – Agata Ion Uranium 84 – Agrafena 4
Urukhai Ion 29.10.10 kimo este Urbain Ion – Irinja GA Uranium 84 – Artemisha GA 4
Uzhas Ionnyj 04.01.20 - kenttä Udatshnyj Ion – Begljanka Ion Uranium 84 – Alexandra 5
Uzor Ionnyj 01.01.20 - kenttä Uravnenie Ion – Artistka Ion Uranium 84 – Agrafena 5
Venyamin Ion 21.06.14 - kenttä Vladimir Ion – Ursa Ion Egzoticus GA – Snjezana 4
Wenden Yemn 13.01.16 - este Ziggy's Spryte – Klava Rolan Ziggy's Spryte – Klava Rolan 1
Zakal Ionnyj 14.11.16 - koulu Zalesye GA – Zaklina Ion Indrik Zver GA – La Nana 5
Zalog Ion 23.05.13 ruunikko koulu Zastoj Ion – Iwona Ion Zarnica GA – Izocara 4
Zator Ion 10.02.13 ruunikko kenttä Zastoj Ion – Agata Ion Zarnica GA – Agrafena 4
Zdravko Ionnyj 03.11.15 - kenttä Zdeslav Ion – Charette Ion Kazmierz – Chessamin 5
Zemletrjasenie Ionnyj 20.11.15 - kenttä Zdeslav Ion – Marica Ion Kazmierz – Molodaja GA 5

Tammat

Nimi Syntymäaika Väri Laji Vanhemmat Isä- ja emälinjat Suku
Agitatsija Ion 05.07.15 - este Starye Atagi Ion – Agressija Ion Dzhambakurian GA – Avarija GA 3
Allotshka Ion 16.01.14 kimo este Aristarkh Giw – Svanidza GA Aza Akim – Narodnika GA 2
Altansarnai Ionnaja 02.05.16 - kenttä Uravnenie Ion – Allocha Ion Uranium 84 – Agrafena 5
Amfibolita Ion 22.07.15 - kenttä Tseljabinsk Ion – Alebastr Ion Tšernyj – Agrafena 5
Annalenka Ionnaja 24.11.19 - kenttä Dobryj Ion – Annalee Ion Dopiza – Alexandra 4
Arezoo Ionnaja 29.11.19 - kenttä Zemletrjasenie Ionnyj – Aronda Ion Kazmierz – Artemisha GA 5
Ariadna Ionnaja 27.12.19 - kenttä Svidetel Ion – Arisha Ion Lithograf GA – Granita III 4+
Arija Ionnaja 01.12.19 - kenttä Zdravko Ionnyj – Artistka Ion Kazmierz – Agrafena 5
Arina Ion 13.01.14 - este Aristarkh Giw – Strekoza Ion Aza Akim – Ustinja GA 2
Avantjuristka Ion 09.01.14 kimo este Aristarkh Giw – Avila Ion Aza Akim – Avarija GA 2
Birjuza Ionnaja 04.12.19 - kenttä Zator Ion – Begljanka Ion Zarnica GA – Alexandra 5
Celestyna Ionnaja 11.12.19 - koulu Magnit Ionnyj – Celinna Ion Indrik Zver GA – Cerinek 4
Charette Ion 03.11.10 - kenttä Tiberias Ion – Charisma Ion Radeji – Chessamin 4
Charmaine Ion 23.04.14 kimo este Bartlomiej Ion – Chartina Ion Blatnik – Chessamin 5
Charna Ion 11.03.10 ruunikko este Crius Ion – Chantelle Ion Egzoticus GA – Chessamin 3
Demetria Ion 06.09.10 rautias koulu Demetrios Ion – Dorita Ion Dohar II – Dorogoj GA 2
Desirae Ion 23.11.10 kimo koulu Konstantin Ion – Despoina Ion Prodin – Golubika GA 2
Dior Ion 11.04.10 kimo este Ektor GA – Chanel GA Egzoticus GA – Chessamin 3
Dolcezza Ion 01.05.14 - este Largo Ion – Agressija Ion Lithograf GA – Avarija GA 2
Dorcas Ion 24.10.10 ruunikko koulu Problema Ion – Doramin Ion Provodnik GA – Dorogoj GA 2
Dosiya Ion 06.11.10 rautias koulu Rasputin Ion – Dorita Ion Prodin – Dorogoj GA 2
Egzellent Ion 04.12.10 - este Skripatsh GA – Egztasy Ion Smytshok GA- Drava GA 2
Egzmerina Ion 04.11.10 kimo este Pythagoras Ion – Egztasy Ion Primszam GA – Drava GA 2
Elaine Ion 14.03.13 - kenttä Kuzma Ion – Elaneh Ion Prodin – Elitza GA 3
Eunomia Ion 23.08.10 ruunikko este Fokusnik GA – Eurydice Ion Fanatik GA – Elitza GA 2
Euthalia Ion 23.10.10 - este Skripatsh GA – Eurydice Ion Smytshok GA – Elitza GA 2
Fedora Ion 16.11.10 ruunikko koulu Damyan Ion – Fedosia Ion Dohar II – Molodaja GA 3
Gajda Ion 11.11.10 voikko kenttä Dobromil Ion – Galata Ion Dopiza – Cereloza 5
Gardenia Ion 01.11.10 - laukka Urbain Ion – Galya Ion Uranium 84 – Granita III 4
Gemma Ionnaja 05.11.15 - kenttä Zdeslav Ion – Geena Ion Kazmierz – Cereloza 5
Godelieve Ion 22.10.10 ruunikko koulu Konstantin Ion – Godelika Ion Prodin – Golubika GA 2
Hvala Ionnaja 08.11.15 - kenttä Zdeslav Ion – Halyna Ion Kazmierz – Helioza 5
Idelle Ion 18.03.13 - kenttä Sachair Ion – Igone Ion Slathan – Izocara 4
Ilene Ion 18.04.13 - koulu Zastoj Ion – Igone Ion Zarnica GA – Izocara 4
Imriska Ion 15.06.15 - kenttä Fejerverk Ion – Ivanka Ion Radeji – Artemisha GA 5
Infrakrasnaja Ionnaja 23.01.17 - matkaratsastus Indrik Zver GA – Narodnika GA Indrik Zver GA – Narodnika GA 1
Intruzija Ionnaja 11.02.16 - koulu Kimberlit Ion – Goranka Ion Aza Akim – Golubika GA 3
Irenka Ion 06.08.15 - kenttä Gideon Ion – Irinushka Ion Radeji – Artemisha GA 5
Ireta Ion 29.08.10 kimo este Dopita Ion – Irinja GA Dopiza – Artemisha GA 4
Iveta Ion 05.11.10 kimo koulu Tiberias Ion – Idriya Ion Radeji – Issabeau 5
Iwanna Ion 24.03.13 - koulu Zalesye GA – Iwona Ion Indrik Zvar GA – Izocara 4
Kalitka Ionnaja 06.01.20 - este Galop Ion – Cartier Ion Egzoticus GA – Chessamin 5
Kislota Ion 19.06.14 - kenttä Oleg Ion – Kimra GA Redka Ion – Livniya GA 2
La Maria Ion 27.05.14 rautias koulu Moisey Ion – La Kata Ion Edkij GA – La Nana 3
La Slava Ion 08.11.10 rautias koulu Svjatoslav Ion – La Ida Ion Radeji – La Nana 3
Larisa Ion 02.02.10 kimo este Lithium Ion – Aikaterina Ion Lithograf GA – Artemisha GA 2
Leggiera Ion 03.05.14 kimo este Largo Ion – Liora Ion Lithograf GA – Lirika GA 2
Lilija Ionnaja 16.01.17 - Matkaratsastus Orbelian GA – Litovka Ion Dzhambakurian GA – Lirika GA 2
Livadiya Ionnaja 05.03.16 - koulu Dzhambakurian GA – Livniya GA Dzhambakurian GA – Livniya GA 1
Madalina Ion 25.04.13 - kenttä Svjatomir Ion – Madlenka Ion Radeji – Molodaja GA 5
Malusha Ion 25.05.13 - koulu Zalesye GA – Madlenka Ion Indrik Zvar GA – Molodaja GA 4
Margalita Ion 09.08.15 - kenttä Gideon Ion – Marfa Ion Radeji – Molodaja GA 5
Marica Ion 27.11.10 - kenttä Gabriel Ion – Maryla Ion Sokol – Molodaja GA 4
Marjana Ion 27.07.10 kimo koulu Athol Ion – Maryla Ion Ateismus II – Molodaja GA 4
Matrjona Ion 20.01.11 kimo koulu Rasputin Ion – Damijana Ion Prodin – Zlatovlaska GA 2
Miela Ion 10.04.13 - kenttä Miervaldis Ion – Agata Ion Iskra GA – Agrafena 4
Milena Ion 25.07.10 - koulu Problema Ion – Mila Ion Provodnik GA – Militza 2
Milost Ion 12.07.15 - kenttä Fejerverk Ion – Migratsija Ion Radeji – Artemisha GA 5
Mylene Ion 06.06.13 - koulu Malkhaz GA – Myra Ion Indrik Zvar GA – Militza 3
Myrcella Ion 06.03.13 - kenttä Svinets Ion – Myra Ion Lithograf GA – Militza 3
Nastasja Ionnaja 12.02.17 ruunikko koulu Indrik Zver GA – Nadym GA Indrik Zver GA – Nadym GA 1
Nekulturnaja Ionnaja 30.12.16 - koulu Dzhambakurian GA – Nomenklatura GA Dzhambakurian GA – Nomenklatura GA 1
Nevestka Ionnaja 03.03.17 - koulu Sulkhan GA – Nomenklatura GA Sulkhan GA – Nomenklatura GA 1
Oana Ion 08.05.13 - este Lagro Ion – Olha GA Lithograf GA – Onega GA 2
Obolenskaja Ionnaja 19.01.17 - matkaratsastus Orbelian GA – Oksana Ion Dzhambakurian GA – Onega GA 2
Olesya Ionnaja 21.11.19 - koulu Osip Ion – Anastasija Ion Edkij GA – Zlatovlaska GA 4
Olimpiada Ion 08.04.13 - kenttä Cheka GA – Olha GA Indrik Zvar GA – Onega GA 2
Olyvia Ion 12.06.13 - kenttä Moisey Ion – Olivka GA Edkij GA – Onega GA 3
Opolye GA 01.05.12 kimo koulu Orbelian GA – Kimra GA Dzhambakurian GA – Livniya GA 2
Poetica Ion 16.08.12 rautias este Radha – Poema GA Fantazje – Lirika GA 2
Polina Ion 16.04.13 - este Largo Ion – Poema GA Lithograf GA – Lirika GA 2
Praskovja Ion 02.03.10 - este Pythagoras Ion – Aikaterina Ion Primszam GA – Artemisha GA 2
Praxedis Ion 24.10.10 kimo este Pyrrhus Ion – Prologija Ion Primszam GA – Profetija 3
Propaganda Ion 24.05.10 kimo este Agenor Ion – Prologija Ion Homeros GA – Profetija 3
Rada Ion 17.06.14 - este Oleg Ion – Redka Ion Fanatik GA – Ustinja GA 2
Raketa Ion 15.07.15 - kenttä Ruletka Ion – Edenelle Ion Iskra GA – Elitza GA 4
Roxenna Ion 13.11.10 - kenttä Urbain Ion – Roksana Ion Uranium 84 – Cereloza 4
Sbislava Ion 12.07.13 ruunikko kenttä Malkhaz GA – Olivka GA Indrik Zvar GA – Onega GA 3
Shokolad Ion 18.08.10 ruunikko este, kenttä Ursus Ion – Shipovnik GA Uranium 84 – Onega GA 5
Solistka Ion 19.05.14 - kenttä Sheraga Ion – Solntse Ion Slathan – Artemisha GA 4
Themis Ionnaja 07.10.16 - este Archimedes Ion – Tethys Ion Aza Akim – Feltetel GA 3
Tserkessk Ion 24.07.15 - koulu Tseljabinsk Ion – Ednah Ion Tšernyj – Zlatovlaska GA 5
Ulysa Ionnaja 17.11.15 - kenttä Prefekt Ion- Uliana Ion Provodnik GA – Artemisha GA 4
Umida Ion 21.05.14 - kenttä Serzhant Ion – Ursa Ion Iskra GA – Snjezana 5
Urna Ion 31.12.13 - este Andrej Ion – Ursa Ion Egzoticus GA – Snjezana 4
Ursella Ion 25.03.14 - este Fatalist GA – Ursula Ion Fanatik GA – Snjezana 4
Utshenitsa Ion 25.06.14 - kenttä Zastoj Ion – Ursula Ion Zarnica GA – Snjezana 4
Vintovka Ionnaja 07.12.16 - este Pistolet Ion – Smytshok GA Lithograf GA – Feltetel GA 3
Zaharinka Ion 14.10.15 ruunivoikko koulu Tsitrin Ion – Zaklina Ion Fanatik GA – La Nana 5
Zella Ion 28.04.14 - este Bartlomiej Ion – Zlava Ion Blatnik – Teplitzva 4
Zia Ion 16.02.14 kimo kenttä Atlas Ion – Radmila Ion Ateismus II – Cereloza 4
Zinovija Ion 05.01.14 ruunikko este Andrej Ion – Zilla Ion Egzoticus GA – Zeslanka 4